Zlot pasjonatów fotografii

Chęciny-Tokarnia-Ponidzie

8-9.08.2020

Ciekawe wydarzenie czeka zawodowych fotografów i pasjonatów fotografii. Cudzechwalicie w partnerstwie z Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Towarzystwem Przyjaciół MWK organizuje w dniu 9 sierpnia 2020 na terenie jednego z największych skansenów w Polsce otwarty plener fotograficzny "Dzień Fotografii". Dlaczego wybrano to miejsce? Otóż pomysłodawcy - ambasadorzy Cudzechwalicie Mariusz Łężniak oraz Wiesław Stępień traktują okolice Kielc i województwo świętokrzyskie jako kolebkę polskiej fotografii, gdyż właśnie tutatj tworzyli promotorzy fotografii w Polsce - Jędrzej Radwański i Maksymilian Strasz.

"...moim marzeniem jest aby Kielce nazywać stolicą polskiej fotografii lub polską stolicą fotografiii"

                                                                                                         Wiesław Stępień w radiu Kielce sierpień 2019

 

Zlot jest bardzo popularny ze względu na różnorodność tematyki plenerów i warsztatów.

Plener otwarty pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w dniu 9 sierpnia planowany jest w skansenie w Tokarni.

Dzień poprzedzajacy plener to dzień warsztatowy m.in z instruktorami ze ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików), gdzie uczestnicy zlotu będą mogli pogłębić swoją wiedzę m.in w ciemni fotograficznej, którą poprowadzi znany polski fotograf Andrzej Grudzień - członek ZPAF o/Warszawa, jak również udać się w plener z modelkami/ami czy też utrwalić krajobraz Ponidzia.

Uczestnitwo w warsztatach z instruktorami polecamy początkującym pasjonatom fotografii, można skorzystać z opcji intensywnej - indywidualnego instruktora. Uczestnicy warsztatów z Cudzechwalicie uzyskują czołowe miejsca w konkursach fotograficznych. link

Więcej zlocie i warsztatach na stronie Cudzechwalicie link

zlot2.jpg

Zapraszamy!