Paweł Uchorczak

Paweł Uchorczak- to światowa czołówka fotografów krajobrazu, w 2020 r zwycięzca 35PhotoAwards, miłośnik fotografii krajobrazowej, rodowity Opolanin.

 

Fotografia jest dla niego oderwaniem się od codzienności. Wychodzi z założenia, że chwile w życiu są zbyt ulotne, dlatego też fotografuje by zatrzymać je na dłużej. Przepiękne barwy, bajkowe krajobrazy pozwalają się nam przenieść do świata marzeń, który tak naprawdę jest w zasięgu naszych oczu, tylko trzeba nauczyć się na otaczający nas świat patrzeć.  

Fotografią zajmuje się od 2007 roku, wtedy od dziadka otrzymał swój pierwszy aparat- kompaktowy Samsung. Następne lata to ciągły rozwój swojej pasji wraz z nowym sprzętem tym razem była to lustrzanka Canon 350D, zwieńczeniem działalności fotograficznej była nominacja do 10 najlepszych zdjęć na świecie w kategorii panorama w konkursie Sony Awards 2013.  W 2015 roku pasja zmieniła się w pracę i od tego roku Paweł zajmuje się fotografią profesjonalnie. Nie są to już tylko pejzaże ale również fotografia ślubna, okolicznościowa i produktowa. Prowadzi również warsztaty fotograficzne od 4 lat i przez ten okres zorganizował ich ponad 50. Posiada duże doświadczenie w przekazywaniu wiedzy fotograficznej. Warsztaty cechują się odpowiednim doborem oryginalnych miejsc do fotografowania plus fachowym doradztwem podczas ich trwania. Jego pasją jest również fotografowanie rodzinnego miasta Opola, ciągłe szuka nowych miejsc i spojrzeń na miasto. Do ulubionych miejsc Pawła w Opolu należą Most Groszowy, Bulwary nad Odrą oraz wieże opolskich zabytków z których widać całe miasto.

 

Uwielbia mglę która spowija miasto w swoim portfolio posiada dość znaną serię "Mgliste Opole" które zdobyło dużą popularność dzięki publikacji w serwisie Internetowym BoredPanda.

 

W 2019 roku zdobył złoty medal w konkursie TRIERENBERG SUPER CIRCUIT w kategorii zdjęcia gór, a w 2020 roku wygrał konkurs 35PHOTO AWARDS.