Czy Olympus zaprzestanie sprzedaży aparatów?

                    Coraz częściej pojawiają się komentarze, że Olympus zakończy sprzedaż aparatów fotograficznych z systemem MFT w Korei Południowej z dniem 30 czerwca. Czy decyzja opiera się głównie na niskiej sprzedaży aparatów?

Olympus planuje nadal sprzedawać sprzęt medyczny i naukowy w tym kraju.

Według danych CIPA opublikowanych w kwietniu, dostawy sprzętu fotograficznego do Azji w marcu osiągnęły zaledwie 39,8% ilości przesyłek w odniesieniu do marca 2019 r. Pocieszające dla systemu MFT jest jednak to, że bezlusterkowce okazały się bardziej popularne niż lustrzanki.

 

Wiadomość jeśli prawdziwa nie jest zaskakująca, ponieważ sprzedaż aparatów rzeczywiście spadła na całym świecie.

W listopadzie 2019 r. pojawiły się pogłoski, że Olympus planuje całkowicie zrezygnować z branży aparatów fotograficznych, czego firma również zaprzeczyła. Nieoficjalnie z FB można wywnioskować, że w powodem niskiej sprzedaży mógłby być ruch społeczny wśród mieszkańców Korei Południowej, który bojkotuje produkty japońskich firm- czemu Olympus zaprzecza.

 

Olympus miał stwierdzić, że pomimo skupienia się na aparatach bezlusterkowych i wymiennych obiektywach „ledwo możliwe było utrzymanie działalności z zyskiem”, co pobudziło decyzję ekonomiczną.

Mimo, że firma zamknie sklep internetowy dla klientów z Korei Południowej w dniu 30 czerwca, będzie nadal obsługiwać swój serwis w tym kraju do 31 marca 2026 r.,

Umożliwi to obecnym klientom naprawę sprzętu fotograficznego.

Olympus twierdzi, że musiał podjąć tę decyzję pomimo „intensywnych wysiłków w celu zwiększenia rentowności i wydajności swojej działalności związanej z tą dziedziną” w Korei Południowej.

 

Nie jest jasne, jak wielki wpływ miało pogorszenie koniunktury gospodarczej na rynku fotograficznym wywołane przez pandemię COVID-19, ale wydaje się mało prawdopodobne, aby producenci aparatów mogli spodziewać się wzrostu sprzedaży w najbliższej przyszłości.

 

Link do koreańskiego artykułu:

 

http://news.kmib.co.kr/article/view.asp?arcid=0014599102&code=61151111&sid1=eco