Andrzej Grudzień

Andrzej Grudzień – rocznik 73, fotograf z dyplomem, który nigdy nie był potrzebny w pracy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).

 

Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Fotografia jest jego pasją i sposobem na życie. Od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Bloger, vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych w Polsce i zagranicą. Po raz pierwszy jego autorski projekt „Przewidoczni” był prezentowany w 2011 r. na indywidualnej wystawie w chyba już nieistniejącym awangardowym klubie OSIR Cycle Culture Cafe na ul. Tamka w Warszawie. Wybrane prace można było także obejrzeć na zbiorowych wystawach w Warszawie (Noc Muzeów w ZPAF 2012, Galeria Bezdomna 2013, Polska Ulicznie 2016), na łódzkim Fotofestiwalu 2016 i na festiwalu Triest Photo Days 2016 we Włoszech oraz w 2018 roku dwukrotnie w Galerii Atelier w Chełmie.

W lutym 2019 roku prezentował swoje prace wykonane w podczerwieni na zbiorowej wystawie w Starej Galerii ZPAF w Warszawie. Na drugiej edycji Dni Fotografii Alternatywnej można było zobaczyć jego autoportrety wykonane w technice pinhole i Polaroid. Wystawa była prezentowana w Warszawie i Katowicach. Jeden z „otworkowych” autoportretów wyróżniono w konkursie Portret Prawdziwy 2019.